Praha je městem s bohatou historií, malebnými uličkami a architekturou, která přitahuje turisty z celého světa. Její kouzlo spočívá v kombinaci starobylých památek a moderního života.

Zajímavosti
Turistické destinaceStaroměstské náměstí, Hradčany s Pražským hradem, Karlův most
AktivityProcházky po historickém centru, plavba lodí po Vltavě, návštěva tradičních českých hospůdek
Doporučený termín návštěvyDuben až říjen, kdy je v Praze nejlepší počasí a mnoho kulturních akcí

Staroměstské náměstí

Staroměstské náměstí, položené uprostřed spletitých uliček historické části Prahy, je bezesporu jedním z nejmalebnějších a nejikoničtějších míst v celé zemi. Na tomto středověkém náměstí se prolínají stopy dějin, architektury a kultury, které tvoří živou tapestří tisíciletých tradic.

Otočíte-li se na jedné straně, obdivujete impozantní věž Staroměstské radnice s jedinečným Orlojem, kde každou hodinu můžete sledovat tanec postaviček a zaznamenat průchod času.

Náš tip
Navštivte náměstí večer, kdy je osvětleno a nabízí kouzelnou atmosféru, méně turistů a úchvatný výhled na osvětlený Týnský chrám.

Karlův most

Jedním z nejvýznamnějších architektonických skvostů Prahy a vlastně celé Evropy je nepochybně Karlův most. Postavený v 14. století na příkaz českého krále a římského císaře Karla IV., tento kamenný most je výjimečný nejen svou robustností a délkou, ale i řadou soch svatých, které lemují obě jeho strany.

Při procházce po mostě cítíte v každém kameni historii, od středověkých procesí a korunovačních průvodů až po dramatické momenty třicetileté války.

Náš tip
Pro unikátní zážitek vstaňte brzy ráno a procházejte se mostem při východu slunce. V tuto dobu je na mostě méně lidí a můžete si užít klidný moment v srdci Prahy.

Pražský hrad

Pražský hrad, situovaný na kopci Hradčany nad městem Praha, je nejen střeženým sídlem prezidenta České republiky, ale také místem, kde se odehrávala klíčová kapitola české historie. Od svého založení v 9. století prošel hrad řadou rekonstrukcí a stavebních fází, které odrážejí různé historické epochy a architektonické styly.

Jeho rozsáhlý komplex budov je fascinujícím svědkem různých uměleckých a stavebních prvků, od románských základů až po gotické věže a renesanční paláce. Mezi hlavní atrakce hradu patří Katedrála svatého Víta, Starý královský palác, bazilika svatého Jiří a samozřejmě Zlatá ulička, která je známá díky svým malebným barokním domkům.

Náš tip
Nezapomeňte navštívit Zlatou uličku, malebnou ulici s barevnými domečky, která kdysi sloužila jako domovy pro hradní stráž.

Praha je město, které nikdy nespí a nabízí nekonečné možnosti pro objevování. Ať už hledáte historii, kulturu nebo prostě chcete vychutnat atmosféru jednoho z nejkrásnějších měst na světě, Praha vás určitě nezklame. Vítejte v Srdci Evropy!