Česká republika, často označovaná pouze jako Česko, je skvost v srdci Evropy. Ačkoli je menší než některé z jejích sousedů, její kulturní a historické bohatství je obrovské. Připravili jsme pro vás krátký průvodce třemi nejnavštěvovanějšími lokalitami, včetně nádherného hlavního města.

Hlavní městoPraha
Úřední jazykČeština
Časové pásmoStředoevropský čas (CET), Středoevropský letní čas (CEST)
MěnaČeská koruna (CZK)
MenuSvíčková, gulaš, trdelník, smažený sýr, pivo
Turistické atrakcePražský hrad, Český Krumlov, Karlův most, Karlovy Vary
AktivityProhlídka historických měst, kanoistika na Vltavě, návštěva lázní, pěší turistika v Českém ráji
Doporučený termín návštěvyKvěten až září (letní měsíce) pro teplé a sušší klima, prosinec až únor pro zimní sporty v horských oblastech

Praha

Praha, často označovaná jako „Město tisíce věží“, je jedním z nejkrásnějších a nejbohatších měst v Evropě co se týče historie a kultury. Při procházce po Praze můžete obdivovat architektonické skvosty od gotiky až po baroko, proplétající se s moderními stavbami, které tvoří harmonický celek.

Staroměstské náměstí, s jeho Astronomickým orlojem a barvitými historickými budovami, je srdečním pulsem města, kde můžete zakusit atmosféru pravého českého života.

Kromě architektonických klenotů nabízí Praha také bohatý kulturní program. Můžete navštívit některá z mnoha muzeí a galerií, zažít večer v Národním divadle nebo prozkoumat místní trhy a restaurace, kde ochutnáte tradiční české pokrmy jako svíčková nebo gulaš. Ať už hledáte romantický víkend, historické dobrodružství nebo jen chcete zažít krásu střední Evropy, Praha je ideální destinací pro každého turistu.

Náš tip

Projděte se po Karlově mostě během východu slunce a zakončete den návštěvou některé z místních hospod a ochutnávkou tradiční české kuchyně.

Český Krumlov

Český Krumlov, s jeho malebným středověkým centrem, je jedním z nejkrásnějších a nejzachovalejších měst v České republice. Toto město, zapsané na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO, je jak z pohádky, s křivolakými uličkami, renesančními fasádami a impozantním zámkem, který dominuje krajině.

Procházka po kamenných mostech přes řeku Vltavu nabízí nádherný výhled na městský panorama, zatímco ulice plné kaváren a obchodů s řemeslnými výrobky vás zvou k objevování místní kultury. Kromě své historické krásy je Český Krumlov také místem pro umění a kulturu. Každý rok se zde konají hudební, divadelní a umělecké festivaly, které přitahují návštěvníky z celého světa.

Místní restaurace nabízí tradiční jihočeské speciality, takže nezapomeňte ochutnat české knedlíky či pečenou kachnu. Pro milovníky přírody je okolí Českého Krumlova ideálním místem pro pěší turistiku, kanoistiku nebo cykloturistiku. Ať už hledáte dobrodružství, relaxaci nebo kulturu, Český Krumlov má pro každého něco.

Náš tip

Navštivte zámek Český Krumlov a jeho zahrady. Pokud máte rádi adrenalin, v létě si nenechte ujít sjíždění řeky Vltavy na kajaku či vodním pramici.

Karlovy Vary

Karlovy Vary, ukryté v srdci západních Čech, je nejenom synonymem pro léčivé prameny, ale také místem bohaté historie a kultury. Jeho lázeňská tradice sahá stovky let zpět, kdy evropská šlechta a mnohé historické osobnosti přicházely využívat léčivých vlastností místních pramenů.

Elegantní kolonády, historické promenády a barokní a secesní budovy tvoří nezapomenutelnou atmosféru, která zve návštěvníky k procházkám a objevování. Ale Karlovy Vary nenabízejí jen lázeňský odpočinek. Město je také domovem pro prestižní Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, který se každoročně stává středem pozornosti filmového světa.

Pro gurmány je nezbytné ochutnat místní speciality, zejména světoznámé Karlovarské oplatky a tradiční Becherovku. Okolní krajina, s řadou turistických stezek, pak nabízí ideální podmínky pro pěší a cyklistické výlety. Ať už hledáte léčebný odpočinek, kulturu nebo aktivní dovolenou, Karlovy Vary vám to všechno nabídnou v jedinečném balení.

Náš tip

Degustujte léčivé minerální vody z místních pramenů a navštivte Městské divadlo, jednu z nejkrásnějších staveb v Karlových Varech.

Česko je země plná kontrastů a půvabu, kde se každý návštěvník může zamilovat do jeho měst, krajin a kultury. Ať už se rozhodnete pro cesty po historických trasách, objevování kulinářských specialit nebo jednoduše relaxaci v přírodních scenériích, jedno je jisté: odnesete si odtud vzpomínky, které vám zůstanou navždy.

Kategorie: ČeskoEvropa