Karlovy Vary, známé též jako Karlsbad, jsou jedním z nejprestižnějších lázeňských měst nejen v České republice, ale i v Evropě. Tyto světoznámé lázně lákají návštěvníky svou bohatou historií, architektonickými skvosty a léčivými prameny již stovky let.

Zajímavosti
Turistické destinaceKolonáda, Vřídelní pramen, Mlýnská kolonáda, Zámecký pramen, Lázeňská zóna
AktivityProcházky po kolonádě, Degustace minerálních vod, Návštěva lázní, Golfové hřiště, Festivály a kulturní události
Doporučený termín návštěvyKvěten – září

Kolonáda

Tato impozantní stavba je symbolem města a poskytuje dokonalé zázemí pro ty, kteří přicházejí ochutnat světoznámé minerální prameny. Ve stínu jejích vysokých sloupů můžete naslouchat tiché hře živých kapel a pozorovat, jak se svět míjí, zatímco si dopřejete léčivou vodu přímo ze zdroje.

V různých obdobích historie prošla Kolonáda řadou proměn, avšak vždy si zachovala svůj jedinečný charakter a kouzlo. Každý z jejích pramenů má svou vlastní historii a legendu, což dává návštěvníkům nejen chuť k objevování léčivých vlastností vody, ale také hlad po poznání historie a kultury, která je s tímto místem nerozlučně spojena.

Náš tip
Nezapomeňte si vzít s sebou speciální pohár na minerální vodu, který můžete zakoupit v mnoha místních obchodech. Je to nejen praktický, ale i stylový způsob, jak si vychutnat léčivé prameny.

Karlovy Vary

Vřídelní pramen

Tento silný termální pramen vytéká z hloubky země s teplotou okolo 72°C a je nejteplejším a zároveň největším pramenem v oblasti. Jeho voda, bohatá na minerály, byla po staletí považována za zázračný lék na řadu onemocnění.

Jeho léčivé účinky táhnou do Karlových Varů návštěvníky z celého světa, kteří se přicházejí očistit a nabrat novou energii. Moderní Vřídelní kolonáda, která pramen překrývá, je architektonickým skvostem, který přidává k magii místa. Zatímco se výpary termální vody vznášejí vzduchem, můžete si pod klenbami kolonády vychutnat pohár této léčivé vody a ponořit se do historie a tradic města. Vřídelní pramen není jen o vodě, je to místo, kde se příroda, historie a kultura setkávají v dokonalé harmonii.

Náš tip
Ačkoli je voda z Vřídelního pramene velmi teplá, doporučujeme si ji vychutnat přímo na místě. Voda získává svůj jedinečný charakter díky vulkanické aktivitě pod povrchem.

Mlýnská kolonáda

Tato nádherná stavba v novorenesančním stylu je důkazem bohaté historie a kultury města. S pěti léčivými prameny v jejím nitru je Mlýnská kolonáda nejen oblíbeným místem pro návštěvníky žádající se o své dávky minerální vody, ale také dokonalým místem pro klidné momenty kontemplace.

Dlouhá řada sloupů, kvalitní kamenická práce a jemné sochařské detaily odhalují mistrovství umělců a řemeslníků, kteří se podíleli na výstavbě kolonády. Ve dne se zde mísí zvuky kapek vody, šepoty obdivujících turistů a melodické tóny živé hudby, zatímco v noci se kolonáda stává tichým svědkem hvězdných oblohy. Pro mnohé je Mlýnská kolonáda nejen symbolem Karlových Varů, ale také místem, kde se spojuje minulost s přítomností a tradice s krásou přírody.

Náš tip
Zajděte sem ráno, když je méně turistů, a vychutnejte si klidnou atmosféru města s výhledem na východ slunce.

Mlýnská kolonáda

Karlovy Vary jsou místem, kde historie splývá s moderním komfortem. Ať už hledáte regeneraci ducha i těla nebo jedinečný kulturní zážitek, toto město vám to nabídne. Tak proč nezařadit Karlovy Vary na svůj seznam míst k návštěvě?