Představte si město, kde historie a moderna jdou ruku v ruce, město, kde řeka Dunaj vypráví příběhy minulosti a současnosti. Vítejte v Bratislavě, kde každý kout skrývá něco nového k objevení.

Zajímavosti
Turistické destinaceHrad Bratislava, Modrý kostel, Staré Město
AktivityPlavba po Dunaji, prohlídka místních vináren, návštěva divadelního představení v SND
Doporučený termín návštěvyKvěten až září

Hrad Bratislava

Dominanta města, Bratislavský hrad, stojí na kopci nad řekou Dunaj a nabízí nádherný výhled na celé město i sousední rakouskou krajinu. Hrad má bohatou historii, která sahá až do doby Římské říše, a v průběhu staletí se zde odehrávalo mnoho významných událostí. V současnosti je v hradních prostorách umístěno Slovenské národní muzeum.

Po návštěvě hradu si dopřejte procházku po jeho krásných zahradách, kde můžete relaxovat a užívat si klidného prostředí v srdci města.

Náš tip Navštivte hradní zahrady krátce před západem slunce, kdy se celá Bratislava nádherně rozžhaví v odstínech oranžové a zlata.

Staré Město

Staré Město je srdcem Bratislavy a skrývá úzké středověké uličky, malebné náměstíčka a historické památky. Můžete zde obdivovat gotické kostely, barokní paláce a renesanční budovy. Navíc se zde nachází mnoho kaváren, restaurací a obchodů s tradičními slovenskými výrobky.

Při procházce nezapomeňte navštívit Michalskou bránu, jedinou dochovanou bránu městského opevnění, kde můžete vystoupat na vyhlídkovou věž a obdivovat panoramatický výhled na město.

Náš tip
Vyzkoušejte tradiční slovenskou kuchyni v jedné z autentických hospod ve Starém Městě. Vřele doporučujeme „bryndzové halušky“.

Modrý kostel

Modrý kostel, oficiálně známý jako kostel svaté Alžběty, je jedním z nejvýraznějších a nejneobvyklejších sakrálních staveb v Bratislavě. Jeho pastelově modrá barva a secesní architektura z počátku 20. století přitahují turisty z celého světa.

Kostel byl postaven v letech 1909 až 1913 podle návrhu maďarského architekta Ödöna Lechnara. Zahrnuje nejen nádherné modré exteriérové prvky, ale také bohatě zdobený interiér s freskami a vitrážemi. Tento městský skvost je zářným příkladem secesní architektury a je populární nejen mezi turisty, ale také u místních obyvatel, kteří zde často pořádají svatby.

Náš tip

Pokud máte v plánu svatbu či jinou oslavu, Modrý kostel je jedno z nejromantičtějších míst v Bratislavě pro takové události.

Bratislava je město s bohatou historií, ale zároveň dynamická metropole plná života. Ať už jste milovníkem kultury, historie nebo jen rádi objevujete nová města, Bratislava vás určitě nadchne a zanechá v srdci nezapomenutelné vzpomínky.

Jiné destinace v lokalitě