Rakousko, země známá svými malebnými horskými krajinami, historickými městy a bohatou kulturou, je ideální destinací pro každého turistu. Zda máte rádi lyžování, procházky historickými uličkami nebo relaxaci u jezera, Rakousko vás nezklame.

Hlavní městoVídeň
Úřední jazykNěmčina
Časové pásmoStředoevropský čas (CET)
MěnaEuro (€)
Jídlo a pitíVídeňský řízek (Wiener Schnitzel), Sachrův dort, Riesling
Turistické destinaceVídeň, Salzburg, Hallstatt
AktivityLyžování, cyklistika, výlety do přírody, návštěva hradů
Doporučený termínJaro a léto pro turistiku, zima pro lyžování

Vídeň

Vídeň je hlavní město Rakouska a nabízí bohatou historii, architekturu a kulturu. Při procházce městem narazíte na některé z nejikoničtějších evropských památek, jako je Schönbrunn, Hofburg nebo vídeňská státní opera.

Přestože je Vídeň velké město, nabízí mnoho klidných parků a zahrad pro relaxaci. Nezapomeňte také ochutnat tradiční vídeňskou kávu ve jedné z místních kaváren.

Náš tip

Navštivte vídeňský Prátr a vychutnejte si panoramatický výhled na město z Riesenrad, tradičního vídeňského obřího kola.

Salzburg

Salzburg, rodiště Wolfganga Amadea Mozarta, je znám svou historickou architekturou, nádhernými barokními kostely a impozantní pevností Hohensalzburg. Město je také domovem proslulého hudebního festivalu Salzburger Festspiele.

Procházka po Starém Městě vám umožní objevit mnoho skvostů, od Mozartova rodného domu po nádherné Mirabellské zahrady, kde můžete relaxovat a vychutnávat si výhled na město a okolní hory.

Náš tip

Navštivte Salzburger Dom v noci, kdy je osvětlený a nabízí kouzelnou atmosféru.

Hallstatt

Hallstatt je malebná vesnice na břehu jezera Hallstätter See. Je oblíbeným místem pro návštěvníky z celého světa díky svým historickým dřevěným domům a nádherným výhledům na okolní hory a jezero.

Můžete se procházet po úzkých uličkách, navštívit solné doly nebo se vydat na výlet lodí po jezeře a vychutnávat si nádhernou krajinu.

Náš tip

Pokud máte rádi trekking, vydáte se na trek k pohoří Dachstein a užijte si úchvatné výhledy na Hallstatt z výšky.

Rakousko je země plná kontrastů, od moderních měst po malebné horské vesnice. Ať už hledáte dobrodružství v horách nebo klidné odpoledne v kavárně, Rakousko vám nabídne nezapomenutelné zážitky. Prozkoumejte jeho bohatou historii, kulturu a přírodu a zažijte dovolenou, na kterou nikdy nezapomenete.

Kategorie: EvropaRakousko