Polsko je zemí bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. S jeho rozmanitým terénem od Baltského moře až po Tatry je Polsko destinací, která nabízí něco pro každého.

Hlavní městoVaršava
Úřední jazykpolština
Časové pásmostředoevropský čas (UTC+1)
Měnapolský zlotý (PLN)
Jídlo a pitípierogi, bigos, žurek, vodka
Turistické destinaceKrakov, Vratislav, Gdaňsk
Aktivitypěší turistika, lyžování, prohlídky historických památek
Doporučený termín návštěvykvěten až září

Varšava

Varšava, hlavní město Polska, je kombinací moderní architektury a historických památek. Známá svým historickým centrem, které bylo po druhé světové válce znovu postaveno a je nyní zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO.

Město nabízí řadu kulturních akcí, muzeí a galerií. Palác kultury a vědy je ikonou města a nabízí nádherný výhled na město z vyhlídkové plošiny.

Náš tip
Navštivte Lazienki park, kde můžete vidět krásné paláce, jezera a divokou zvěř. Je ideálním místem pro piknik či odpočinek.

Krakov

Krakov, jedno z nejstarších měst Polska, je městem plným historie a kultury. Byl kdysi hlavním městem Polska a je domovem Wawelského hradu, kde je pohřben i legendární polský král Kazimír Veliký.

Město je také známé svým nádherným starým městem s hlavním náměstím Rynek Glówny, jedním z největších středověkých náměstí v Evropě.

Náš tip
Navštivte solné doly Wieliczka, které se nacházejí nedaleko Krakova. Jsou na seznamu UNESCO a nabízí fascinující prohlídku pod zemí.

  • Krakov: Pulsující srdce Polska

    Krakov: Pulsující srdce Polska

    Krakov, bývalé hlavní město Polska, je město s bohatou historií a nezaměnitelným charakterem. Při procházce jeho ulicemi narážíte na středověké kostely, elegantní paláce, tajemné uličky a živé trhy. Toto město… Pokračovat ve čtení

Gdaňsk

Gdaňsk, přístavní město na pobřeží Baltského moře, je známé svým nádherným starým městem a bohatou obchodní a námořní historií. Procházka po Dlouhé ulici vám nabídne pohled na nádherné renesanční budovy a historické památky.

Město také hraje klíčovou roli v polské historii, protože zde v roce 1980 vznikl hnutí Solidarita, které vedlo k pádu komunismu v Polsku.

Náš tip
Navštivte Evropské centrum Solidarity, kde se dozvíte více o moderní historii Polska a významných událostech, které ovlivnily celou Evropu.

Polsko je nádherná destinace s bohatou historií a kulturou. Ať už jste milovníkem historie, kultury nebo přírody, Polsko má co nabídnout. Tak neváhejte a zažijte toto úžasné místo na vlastní kůži.

Kategorie: EvropaPolsko