Irsko je země plná kontrastů – od nekonečných zelených planin, až po bouřlivé pobřežní útesy. Svojí bohatou historií, fascinující kulturou a srdečnými obyvateli láká turisty z celého světa.

Úřední jazykangličtina, irština
Časové pásmoGreenwich Mean Time (GMT)
Měnaeuro
Jídlo a pitíguinness, irský whisky, irský guláš
Turistické destinaceCliffs of Moher, Ring of Kerry, Dublin
Aktivityturistika, cykloturistika, poslech tradiční irské hudby
Doporučený termín návštěvykvěten až září

Dublin

Dublin, hlavní město Irska, je dynamické a moderní město s bohatou historií. Město je známé svými historickými památkami, jako je Dublinský hrad a katedrála sv. Patrika, ale i svým rušným nočním životem, kavárnami a obchody. Rovněž je zde mnoho muzeí a galerií, kde můžete poznat irskou kulturu a historii.

U řeky Liffey, která městem protéká, najdete procházkové stezky, kde můžete obdivovat krásné výhledy na město a jeho architekturu. Nezapomeňte navštívit také pivovar Guinness a ochutnat světoznámé irské pivo přímo na místě jeho výroby.

Náš tip
Prozkoumejte oblast Temple Bar v Dublinu, kde najdete mnoho tradičních irských hospod, živou hudbu a autentickou atmosféru.

Moherské útesy

Moherské útesy, Cliffs of Moher, nacházející se na západním pobřeží Irska, jsou jedním z nejnavštěvovanějších míst v zemi. Tyto majestátní útesy se tyčí více než 200 metrů nad Atlantským oceánem a nabízejí úchvatné výhledy. Na útesech můžete spatřit mnoho druhů ptáků, včetně papuchalků.

Oblast je ideální pro pěší turistiku a nabízí několik stezek, které vedou podél útesů. Na návštěvníckém centru se dozvíte více o geologii a historii této oblasti.

Náš tip
Navštivte Moherské útesy v brzkých ranních hodinách nebo těsně před západem slunce, kdy světlo kouzlí neuvěřitelné scenérie a vyhnete se davům turistů.

Ring of Kerry

Ring of Kerry je panoramatická cesta na jihozápadě Irska, která vede kolem poloostrova Iveragh a nabízí úchvatné výhledy na Atlantský oceán, hluboká jezera a zelené kopce. S délkou přes 170 kilometrů je to jedna z nejpopulárnějších turistických tras v Irsku.

Po cestě kolem Ring of Kerry objevíte nádherné pobřežní útesy, smaragdové zelené pastviny a malebné vesničky jako Sneem a Waterville. Historická místa, jako jsou Caherdaniel Fort a Derrynane House, nabízejí poutavý vhled do bohaté historie regionu.

Náš tip

Pokud hledáte klidnější zážitek, vydejte se na Ring of Kerry mimo hlavní turistickou sezónu. Budete mít více času a prostoru objevovat krásy této oblasti bez davů turistů.

Irsko je zemí, která vás okouzlí svou přírodou, historií a pohostinností svých obyvatel. Ať už se rozhodnete prozkoumat jeho zvlněné kopce, historické památky či malebné vesničky, jedno je jisté – Irsko vám zůstane v srdci.

Kategorie: EvropaIrsko