Představte si zemi, kde se zasněžené alpské vrcholky tyčí nad krásnými jezery, kde se tradice snoubí s modernou a kde se každý ročník mění v jedinečný zážitek. Vítejte ve Švýcarsku, zemi, která je stejně rozmanitá, jak je krásná.

Hlavní městoBern
Úřední jazykNěmčina, Francouzština, Italština, Rétorománština
Časové pásmoStředoevropský čas (CET)
MěnaŠvýcarský frank (CHF)
Jídlo a pitíFondue, Raclette, čokoláda, hodové víno
Turistické destinaceJungfraujoch, Matterhorn, Lucernské jezero, Chillonův hrad
AktivityLyžování, turistika, paragliding, cykloturistika
Doporučený termín návštěvyČerven až září

Bern

Hlavní město Švýcarska, Bern, je úchvatné historické město, kde se moderna snoubí s tradicí. Staré město Bernu je zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO díky svým středověkým ulicím a impozantním památkám. Procházka po Zytglogge, slavné hodinové věži, vám nabídne pohled na dějiny a architekturu města.

Kromě bohaté historie je Bern také domovem pro mnoho muzeí, galerií a kulturních akcí. Medvědí park je jedním z hlavních lákadel města, kde můžete pozorovat tyto majestátní tvory v jejich přirozeném prostředí.

Náš tip

Navštivte Rosengarten, zahrady s růžemi, odkud máte nádherný výhled na celé staré město.

Jungfraujoch

Jungfraujoch je jedním z nejvyšších bodů v Alpách. Přístupný železnicí, tato destinace nabízí nádherný výhled na trojici hor Eiger, Mönch a Jungfrau. Návštěvníci mohou prozkoumat ledovcové jeskyně, vychutnat si sjezd na sáňkách nebo se jednoduše zastavit a obdivovat nádherný výhled.

Navíc je zde i vyhlídková terasa Sphinx, která nabízí 360° výhled na okolní ledovce, údolí a vrcholky hor.

Náš tip

Navštivte v létě! I když je to místo známé svými zimními sporty, létě nabízí nádherné turistické stezky a méně davů.

Matterhorn

Matterhorn je jedním z nejznámějších vrcholů Alp a bezpochyby jedním z nejpozoruhodnějších. Jeho jedinečný tvar a poloha činí Matterhorn symbolem Švýcarska. Na jeho úpatí leží obec Zermatt, známá svým lyžařským střediskem a výchozím bodem pro mnoho turistických a horolezeckých výprav.

Matterhorn není jen magnetem pro horolezce. Tato oblast nabízí nespočet aktivit pro návštěvníky všechnyho věku, od procházek po horských stezkách až po sjezd na sáňkách či paragliding.

Náš tip

Navštivte muzeum Matterhorn v Zermattu a objevte fascinující historii horolezectví a kulturu regionu.

Švýcarsko je země plná kontrastů, od majestátních hor až po klidné jezera a malebná historická města. Ať už hledáte dobrodružství ve výškách Alp nebo klid a relaxaci u jezera, Švýcarsko vám nabídne vše a mnohem více. Tak neváhejte a objevte všechny kouzla tohoto úžasného státu.

Kategorie: EvropaŠvýcarsko