Přemýšlíte o dovolené v Evropě? Pak by Španělsko mělo být na vrcholu vašeho seznamu. Tato země nabízí vše od dechberoucích pláží, historických památek, až po živou kulturu a úchvatné gastronomické pochoutky.

Hlavní městoMadrid
Úřední jazykŠpanělština
Časové pásmoStředoevropský čas (CET)
MěnaEuro (€)
Jídlo a pitíPaella, tapas, sangria
Turistické destinaceBarcelona, Valencia, Sevilla, Granada, Mallorca
AktivityFlamenko, návštěva Alhambry, plážové aktivity, trekking ve Pyrenejích
Doporučený termín návštěvykvěten – červenec

Madrid

Madrid, španělská metropole, je spojením tradice a moderny. Historické čtvrti města oplývají nádhernými paláci, muzei a náměstími, zatímco moderní části představují špičkovou architekturu a kulturu. Kromě královského paláce, Muzea Prado a Retiro Parku, město nabízí nespočet barů a restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční španělské delikatesy.

Na druhou stranu, noční život v Madridu je něco, co byste neměli přehlédnout. Město je známé svými pozdními večeřemi, barovými pobyty a nočními kluby, které otevírají své dveře až do ranních hodin.

Náš tip

V Madridu navštivte tržiště Mercado de San Miguel. Je to skvělé místo pro ochutnávku místních specialit v jednom z nejživějších prostředí města.

Barcelona

Barcelona, klenot Katalánska, je známá svou unikátní architekturou, hlavně díky Antoni Gaudímu a jeho nádherné Sagradě Família. Passeig de Gràcia je domovem několika Gaudího mistrovských děl, zatímco čtvrť Barri Gòtic ukazuje středověkou historii města.

Kromě toho, pláže Barcelony nabízejí příležitost k relaxaci a potápění, zatímco La Rambla je ideální pro nákupy a pozorování lidí.

Náš tip

Pokud jste v Barceloně, nevynechejte návštěvu Parc Güell. Tento park je plný barevných mozaik a nabízí úchvatný výhled na město.

Sevilla

Sevilla, hlavní město Andalusie, je kolébkou flamenka a místem s bohatou maurskou a křesťanskou historií. Je známá svým impozantním katedrálním komplexem a věží Giralda, stejně jako svým královským palácem Alcázar.

Město také hostí jednu z největších tanečních událostí ve Španělsku, jarmark Feria de Abril, kde můžete vidět tradiční andaluské tance, oděvy a kulturu v plném rozpuku.

Náš tip

Navštivte čtvrť Triana, známou pro svou bohatou historii spojenou s flamenkem a tradiční keramikou. Zde si můžete zakoupit ručně vyráběné keramické výrobky a večer si vychutnat autentické flamenkové představení v místních „tablaos“.

V Španělsku najdete kombinaci kultury, kuchyně a krásy, která vás určitě ohromí. Bez ohledu na to, jaká je vaše představa o dokonalé dovolené, Španělsko vám nabídne něco unikátního a nezapomenutelného.

Kategorie: EvropaŠpanělsko