Jedním z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších zámků ve střední Evropě je nepochybně Bojnický zámek na Slovensku. Tento středověký skvost je dokonalou kombinací historické hodnoty a romantické kouzelnosti. Nacházející se v malebném městě Bojnice v blízkosti města Prievidza, zámek láká tisíce turistů každý rok díky své unikátní architektuře a bohaté historii.

Zajímavosti
Turistické destinaceZámecký park, Muzeum Bojnický zámek, Muzeum Bojnický zámek, Zoologická zahrada Bojnice
AktivityProhlídky s průvodcem, Tematické akce a festivaly, Procházky po historickém centru
Doporučený termín návštěvyKvěten až září

Po návštěvě samotného zámku je ideální se procházet po krásném zámeckém parku, který je domovem pro mnoho vzácných druhů rostlin a stromů. Muzeum Bojnický zámek nabízí návštěvníkům hlubší pohled do historie a kultury regionu. Pro rodiny s dětmi je skvělým tipem návštěva Zoologické zahrady Bojnice, jedné z nejstarších a nejpopulárnějších zoologických zahrad ve střední Evropě.

Pokud se chystáte na delší pobyt, město Bojnice nabízí řadu dalších atrakcí. Každý rok se zde konají různé tematické akce a festivaly, včetně tradičních rytířských turnajů. Pro milovníky historie je procházka po historickém centru města skvělou volbou.

Náš tip
Nezapomeňte navštívit blízké termální koupaliště Bojnice, kde si můžete dopřát relaxační koupel v léčivé termální vodě po náročném dni stráveném prozkoumáváním zámku a okolí.