S oslnivými modrými vodami, historickými památkami a bohatou kulturou je Řecko jedním z nejlepších míst na světě pro dobrodružné cestovatele i ty, kteří hledají klid na pláži.

Hlavní městoAthény
Úřední jazykřečtina
Časové pásmoVýchodní evropský čas (EET)
MěnaEuro
Jídlo a pitíMoussaka, gyros, řecký salát, ouzo
Turistické destinaceSantorini, Mykény, Delphi, Rhodos
AktivityPlavání, procházky po historických místech, jachting
Doporučený termín návštěvykvěten až září

Atény

Atény, kolébka západní civilizace, nabízejí jedinečné spojení antických památek a moderního života. Akropolis dominuje městskému panoramatu a v jejím podnoží můžete objevit úzké uličky Plaky s mnoha kavárnami a obchůdky.

Město je také domovem mnoha muzeí, z nichž nejvýznamnější je Nové Akropolské muzeum. Zde můžete obdivovat nádherné sochy a relikvie z dob starověkého Řecka.

Náš tip
Navštivte kavárnu na střeše v Plaka oblasti během západu slunce. Výhled na osvětlenou Akropoli je dechberoucí!

Santorini

Santorini, známý svými bílými domky s modrými střechami a úchvatnými výhledy na Egejské moře, je ideální destinací pro romantickou dovolenou. Ostrov vznikl po výbuchu sopky a dnes je domovem malebných vesniček, jako je Oia a Fira.

Při procházce po útesech můžete obdivovat jedny z nejkrásnějších západů slunce na světě, zatímco v noci se promění v živoucí pohlednice s tisíci světýlek.

Náš tip
Pokud máte možnost, zarezervujte si večeři v jedné z restaurací s výhledem na kalderu. Gastronomický zážitek v kombinaci s výhledem je nezapomenutelný!

Mykény

Starověké město Mykény je jedním z nejvýznamnějších archeologických nalezišť v Řecku. Bylo centrem mykénské civilizace a inspirovalo mnoho mýtů a legend, včetně příběhů o Agamemnonovi a Trójské válce.

Prozkoumejte impozantní Lví bránu, královské hrobky a nádhernou pevnost, která nabízí panoramatické výhledy na okolní krajinu.

Náš tip
Nezapomeňte navštívit nedaleký Epidaurus s jeho slavným antickým divadlem, které je nejlépe zachovaným divadlem svého druhu na světě!

Řecko je zemí bohatou na historii, kulturu a přírodní krásy. Ať už hledáte relaxaci na pláži, dobrodružství v horách nebo poznání historických památek, Řecko vám nabídne vše a ještě mnohem více.

Kategorie: EvropaŘecko