Portugalsko, země nádherných pobřežních linií, historických měst a bohaté kultury, láká návštěvníky z celého světa. S jeho rozmanitými krajinnými scenériemi, vynikajícím jídlem a pohostinnými obyvateli je toto místo ideální destinací pro ty, kteří hledají nezapomenutelný zážitek.

Hlavní městoLisabon
Úřední jazykPortugalština
Časové pásmoZápadoevropský čas (WET)
MěnaEuro (EUR)
Jídlo a pitíBacalhau, portské víno, pastel de nata
Turistické destinaceAlgarve, Sintra, Porto, Douro údolí
AktivitySurfing, prohlídka vinných sklepů, pěší turistika
Doporučený termín návštěvyKvěten až září

Lisabon

Hlavní město Portugalska, Lisabon, ležící na pobřeží Atlantského oceánu, je místo plné kontrastů. Překrásné nábřeží, úzké uličky plné barevných domů a historické památky vytvářejí jedinečnou atmosféru. Lisabon je také známý svým nočním životem, moderními restauracemi a bohatým kulturním programem.

Jedním z nezapomenutelných zážitků je jízda historickým tramvajovým vozem č. 28, který projíždí nejznámějšími částmi města a nabízí nádherné výhledy.

Náš tip
Nevynechejte návštěvu čtvrti Alfama, kde můžete naslouchat autentickému fadu, tradiční portugalské hudbě, v místních taverenách.

Algarve

Algarve je jednou z nejznámějších a nejoblíbenějších turistických destinací v Portugalsku. Tato oblast je proslulá svými zlatými plážemi, tyrkysovým mořem a úchvatnými skalními formacemi. Algarve je také domovem několika prvotřídních golfových hřišť a láká golfisty z celého světa.

Mimo krásných pláží nabízí Algarve také řadu historických památek, jako jsou středověké opevněné města a majestátní hrady.

Náš tip
Navštivte pláž Praia da Marinha, jednu z nejkrásnějších pláží v Evropě, a nechte se okouzlit jejími překrásnými skalními útvary.

Porto

Město Porto, ležící na severu země, je známé svými historickými budovami, malebnými uličkami a samozřejmě portským vínem. Procházka po jeho úzkých ulicích, kde se mísí středověká architektura s moderním designem, je zážitkem, na který nezapomenete.

Navíc můžete navštívit jedny z mnoha vinných sklepů ve Vila Nova de Gaia, kde se dozvíte vše o výrobě portského vína a samozřejmě budete mít možnost jej ochutnat.

Náš tip
Pro zážitek s výhledem se vydejte na procházku po mostě Dom Luís I, který nabízí nádherný pohled na celé město a řeku Douro.

V Portugalsku naleznete mnoho kouzel a tajemství, která čekají na své objevení. Ať už hledáte dobrodružství na pobřeží, kulturní zážitky ve městech nebo klid a pohodu na venkově, Portugalsko vám nabídne vše. Přijeďte a nechte se okouzlit!

Kategorie: EvropaPortugalsko