Nizozemsko je země kontrastů, kde se tradiční města a vesnice střídají s moderními metropolemi, kde se mohou návštěvníci toulkami po malebných kanálech ponořit do bohaté historie a kultury země.

Hlavní městoAmsterdam
Úřední jazykNizozemština
Časové pásmoStředoevropský čas (CET)
MěnaEuro (€)
Jídlo a pitíGoudský sýr, Poffertjes (mini palačinky), Jenever (místní gin)
Turistické destinaceAmsterdam, Keukenhof, Zaanse Schans, Giethoorn
AktivityProjížďka lodí po kanálech, jízda na kole, návštěva muzeí
Doporučený termín návštěvyDuben – Červen

Amsterdam

Amsterdam, hlavní město Nizozemska, je známý svými historickými budovami, svými kanály a svou neuvěřitelnou atmosférou. Město je ideální pro pěší procházky nebo pro plavbu lodí po kanálech, kdy můžete obdivovat typické nizozemské domy a historické mosty. Také nesmíte zapomenout na návštěvu muzea Van Gogh či Rijksmuseum, kde se můžete seznámit s bohatým uměním a kulturou země.

Amsterdam je také město svobody, kde se každý může cítit vítán a kde je respektována rozmanitost a individualita. Ať už chcete prozkoumat město na kole, navštívit jeho historické památky, nebo si vychutnat jeho noční život, Amsterdam nabízí pro každého něco.

Náš tip

Nezapomeňte navštívit Jordaan, jednu z nejstarších a nejzajímavějších čtvrtí Amsterdamu, kde můžete najít malebné uličky, umělecké galerie a tradiční nizozemské kavárny.

Keukenhof

Keukenhof, nazývaný také „Zahrada Evropy“, je jedním z největších květinových parků na světě. Nachází se v Lisse a je domovem pro miliony tulipánů, které zde každé jaro vykvétají v nejrůznějších barvách a tvarech. Procházka tímto parkem je opravdovou oslavou jara a ukázkou toho, jak nádherná může být nizozemská krajina.

Kromě tulipánů zde návštěvníci mohou obdivovat i jiné květiny, jako jsou narcisy, hyacinty a orchideje. Keukenhof nabízí také různé tematické zahrady, vodní plochy a umělecká díla, což činí z návštěvy tohoto místa nezapomenutelný zážitek.

Náš tip

Nejlepší doba pro návštěvu Keukenhofu je od poloviny dubna do začátku května, kdy květiny dosahují svého vrcholu a celý park je v plném rozkvětu.

Zaanse Schans

Zaanse Schans je skanzen, kde si návštěvníci mohou prohlédnout tradiční nizozemské dřevěné domy, větrné mlýny a řemeslné dílny. Toto místo je skvělou ukázkou toho, jak vypadalo Nizozemsko v 18. a 19. století.

Kromě větrných mlýnů, které stále fungují a můžete je navštívit, můžete zde také vidět, jak se vyrábí tradiční nizozemské sýry a dřeváky. Zaanse Schans je ideální místo pro ty, kteří chtějí zažít tradiční nizozemskou atmosféru a poznat historii země.

Náš tip

Nevynechejte návštěvu jednoho z pracujících mlýnů, kde můžete vidět, jak se zpracovává dřevo nebo jak se vyrábí tradiční nizozemský olej.

Nizozemsko je země plná kontrastů a nekonečných možností k objevování. Ať už máte rádi historii, kulturu, přírodu nebo moderní města, Nizozemsko vás jistě nezklame.

Kategorie: EvropaNizozemsko