Německo je země s bohatou historií, fascinující kulturou a ohromujícími krajinnými scenériemi. Nachází se v srdci Evropy a je oblíbenou destinací mnoha turistů z celého světa. Pokud plánujete návštěvu, připravili jsme pro vás průvodce tímto nádherným státem.

Hlavní městoBerlín
Úřední jazykNěmčina
Časové pásmoStředoevropský čas (CET)
MěnaEuro (€)
Jídlo a pitíKlobása, pivo, víno, sauerkraut
Turistické destinaceBerlín, Mnichov, Kölner Dóm, Černý les, hrad Neuschwanstein
AktivityProhlídky historických památek, turistika, lyžování, návštěva pivovarů
Doporučený termín návštěvyKvěten až září

Berlín

Berlín je město, které nikdy nespí. Je domovem historických památek jako je Braniborská brána, Berlínská zeď a Checkpoint Charlie. V Berlíně můžete prožít jak dramatiku minulosti, tak i moderní kulturu v galeriích, barech a klubech.

V Berlíně také najdete několik světoznámých muzeí, jako je Ostrov muzeí, kde je umístěno pět významných muzejních institucí. Historie, umění a kultura se zde prolínají na každém kroku.

Náš tip
V Berlíně navštivte East Side Gallery, nejdelší zachovaný úsek Berlínské zdi, který je nyní pokrytý uměleckými díly a graffiti.

Kolín nad Rýnem

Kolín nad Rýnem je nejen domovem jednoho z největších a nejimpozantnějších katedrál v Evropě, ale také místem, kde se prolínají různé kultury a historie. Řeka Rýn, která městem protéká, byla vždy důležitou obchodní cestou, díky čemuž se Kolín stal smeltovnou kultur, umění a myšlenek.

Navíc, město nabízí několik muzeí, galerií a kulturních zařízení, které reflektují jeho bohatou historii a dedikaci umění. Pro milovníky moderního umění je Muzeum Ludwigových, Musem Ludwig, nezbytnou zastávkou, zatímco Románské kostely v Kolíně nad Rýnem odhalují hlubokou středověkou historii města.

Náš tip

Pokud si přejete prohlédnout Kolín z výšky, využijte možnosti výstupu na věže Kolínského dómu. Pohled na město a řeku Rýn z této perspektivy je dechberoucí a stojí za každý schod.

Černý les

Černý les je rozsáhlá horská oblast na jihozápadě Německa a je oblíbeným místem pro turisty hledající klid a přírodu. Les je domovem mnoha legend a pohádek a nabízí nepřeberné množství turistických tras.

Můžete navštívit tradiční německé vesnice, kde místní vyrábějí ručně hodiny s kukátkem, nebo se vydáte na některou z mnoha turistických tras a užijete si nádherné výhledy na okolní krajinu.

Náš tip
Navštivte jezero Titisee, které je v létě oblíbeným místem pro plavání a v zimě pro bruslení.

Německo je země plná kontrastů – od historických měst s bohatou kulturou až po nádherné přírodní krajiny. Ať už hledáte dobrodružství v přírodě, kulturní zážitky nebo jen relaxaci, Německo má vždy co nabídnout. Přijďte a objevte všechny poklady, které tato nádherná země skrývá.

Kategorie: EvropaNěmecko