Maďarsko, země známá svými termálními lázněmi, pohádkovými zámky a bohatou historií, láká každoročně miliony turistů. Se svými kouzelnými jezery, zříceninami a živými tradičemi je Maďarsko skvostem střední Evropy.

Hlavní městoBudapešť
Úřední jazykMaďarština
Časové pásmoStředoevropský čas (CET)
MěnaForint (HUF)
Jídlo a pitíGulyáš, pálinka, somlói galuska
Turistické destinaceBalaton, Eger, Visegrád
AktivityKoupání v termálních lázních, vinné sklípky, plavby po Dunaji
Doporučený termín návštěvyKvěten – září

Budapešť

Budapešť, někdy označovaná jako „Perla Dunaje“, je město plné historie, architektonických skvostů a vibrantní kultury. Při procházce městem narazíte na impozantní budovy jako Parlament nebo Budínský hrad, z nichž mnohé jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. Kromě historických památek nabízí Budapešť také moderní kavárny, bary a noční kluby, které ožívají po setmění.

Pro relaxaci v srdci města doporučujeme návštěvu jedněch z mnoha termálních lázní, za které je Budapešť proslulá. Széchenyi lázně a Gellértové lázně patří mezi nejoblíbenější.

Náš tip

Při návštěvě Budapešti nezapomeňte navštívit tzv. „ruin bary“ – unikátní bary situované v opuštěných budovách, které nabízí jedinečnou atmosféru.

Balaton

Jezero Balaton, největší jezero ve střední Evropě, je oblíbeným letním útočištěm pro místní i zahraniční turisty. S jeho teplou vodou, písečnými plážemi a množstvím aktivit je ideálním místem pro rodiny s dětmi. V okolí jezera najdete také několik vinic, kde si můžete vychutnat místní vína.

Městečko Tihany, s nádherným výhledem na jezero a historickým klášterem, je jedním z míst, které byste rozhodně neměli při návštěvě Balatonu vynechat.

Náš tip

Vyzkoušejte si jízdu na kolo kolem jezera! Cyklostezka vede kolem celého Balatonu a nabízí nádherné výhledy.

Eger

Eger je historické město známé svým hradem, barokními budovami a vinnými sklepem. V oblasti kolem Egeru se pěstují některá z nejlepších maďarských vín, zejména známé „Bikavér“ (Býčí krev).

Při procházce městem narazíte na množství kostelů, muzeí a galerií. Také si nenechte ujít návštěvu místních lázní s léčivou vodou.

Náš tip

Nevynechte degustaci místního vína v jednom z tradičních vinných sklepů. Zážitek, který vám zůstane v paměti!

Maďarsko nabízí mnohem více než jen to, co je uvedeno v tomto průvodci. S jeho bohatou historií, kulturou a přírodními krásami je to země, kterou stojí za to objevit. Přejeme vám nezapomenutelnou dovolenou v srdci střední Evropy!

Kategorie: EvropaMaďarsko