Itálie, země bohatá na historii, kulturu a gastronomii, láká návštěvníky z celého světa. Představujeme vám průvodce, který vás provede některými z nejlepších míst, která tato nádherná země nabízí.

Hlavní městoŘím
Úřední jazykItalština
Časové pásmoStředoevropský čas (CET)
MěnaEuro (EUR)
Jídlo a pitíPizza, pasta, gelato, espresso
Turistické destinaceKoloseum, Benátské kanály, Věž v Pise
AktivityProcházka po historických městech, ochutnávka vína v Toskánsku, koupání na Sardínii
Doporučený termín návštěvyKvěten až září

Řím

Řím, hlavní město Itálie, je často označován za „Věčné město“ díky své bohaté historii, která sahá tisíce let dozadu. Z každého koutu města dýchá historie, od antických římských ruin, jako je Koloseum nebo Forum Romanum, až po barokní náměstí a fontány, jako je známá Fontána di Trevi.

Vaticano, nejmenší nezávislý stát na světě, je domovem papeže a nádherné Baziliky sv. Petra. Sixtinská kaple s Michelangelovým stropem je jednou z největších uměleckých pokladů města.

Kromě svých historických památek nabízí Řím také živou atmosféru s útulnými kavárnami, tradičními italskými restauracemi a nekonečnými nákupními možnostmi. V Římě můžete projít ulicemi, kde kdysi chodili císaři, svatí, a umělci, a každý krok vás přenese hlouběji do minulosti.

Náš tip

Navštivte čtvrť Trastevere ve večerních hodinách. Malebné uličky plné života, hudby a autentických restaurací nabízí skutečně římský zážitek.

Benátky

Benátky, romantické město rozkládající se na 118 malých ostrovech v severní Itálii, jsou známé svými kanály, historickými památkami a bohatým kulturním dědictvím. Výjimečnost města spočívá v jeho unikátní struktuře a absenci silnic; místo toho jsou zde kanály a mosty.

Světoznámý Canal Grande je hlavní tepnou města, kde gondoly a vaporetta nabízejí cestujícím jedinečný pohled na barokní a renesanční architekturu města. Při procházce úzkými uličkami města objevíte malé obchůdky, kavárny a skrytá náměstí, která dávají městu jeho charakteristickou atmosféru.

Návštěvníci Benátek by rozhodně neměli vynechat Náměstí Svatého Marka, Piazza San Marco, s impozantním kostelem sv. Marka a zvonící Campanile. Dóžecí palác, Palazzo Ducale, kdysi sídlo benátského dóžete, je nyní muzeem, kde můžete objevit historii tohoto města republiky.

Náš tip

Pokud si chcete vychutnat klidnější chvilky v Benátkách, vydejte se na ostrov Burano. Barevné domky a poklidná atmosféra jsou skvělým způsobem, jak uniknout turistickému ruchu.

Florencie

Florencie, hlavní město regionu Toskánsko v Itálii, je často označována za kolébku Renesance. Město je domovem mnoha uměleckých a architektonických skvostů, včetně nádherné katedrály Santa Maria del Fiore s její ikonickou kopulí navrženou Filippo Brunelleschim. Ulicemi města, které se rozprostírá kolem řeky Arno, můžete cítit historii a kulturu, která byla inspirací pro umělce jako byli Leonardo da Vinci, Michelangelo a mnoho dalších.

Galerie Uffizi je jedním z nejvýznamnějších muzeí na světě, kde je možné vidět některá z nejslavnějších děl renesančního umění. Piazza della Signoria, hlavní náměstí Florencie, je plné soch a dominantní Palazzo Vecchio je nepřehlédnutelným místním bodem. Ponte Vecchio, starý most přes řeku Arno, je jedním z nejpoznatelnějších míst ve městě, známý svými obchody s šperky.

Náš tip

Pro nejlepší výhled na město se vydáte na kopec Piazzale Michelangelo, zejména v době západu slunce.

Milán

Milán, často označovaný za hlavní město módy, je město, kde historie setkává modernitu. Katedrála Duomo, jedna z největších gotických katedrál na světě, je symbolem města a místo, kde se návštěvníci mohou vydat až na střechu a obdivovat město z výšky. Milánská módní čtvrť je domovem mnoha světově proslulých značek a je ideálním místem pro milovníky nakupování.

V městě je také mnoho galerií a muzeí, z nichž nejznámější je Pinacoteca di Brera a samozřejmě kostel Santa Maria delle Grazie, kde je vystavena slavná freska Poslední večeře od Leonarda da Vinci. Večer můžete navštívit některé z vyhlášených operních představení v La Scale nebo se procházet po Navigli, oblasti s kanály, obklopené barevnými budovami a plnou restaurací a barů.

Náš tip

Při návštěvě Milána si nenechte ujít tradiční italskou večerní svačinu. V mnoha barech v Miláně můžete k nápoji získat vstup do bufetu s výběrem různých pokrmů. Je to skvělý způsob, jak ochutnat různé italské speciality a zapojit se do místní kultury.

Itálie je skutečný klenot, který nabízí nesčetné zážitky a vzpomínky, které si odvezete s sebou domů. Ať už hledáte historii, kulturu, přírodu nebo jednoduše chutě, Itálie je ideální destinací pro vaši příští dovolenou.

Kategorie: EvropaItálie