Francie, srdce Evropy, je destinací, která přitahuje miliony návštěvníků každý rok svou historií, kulturou a nezapomenutelnými zážitky. Ať už jste gurmán, milovník historie nebo jen cestovatel toužící po objevování, Francie vás nikdy nezklame.

Úřední jazykFrancouzština
Časové pásmoStředoevropský čas (CET)
MěnaEuro (€)
Jídlo a pitíBageta, víno, sýry, croissant
Turistické destinaceEiffelova věž, Louvre, Mont Saint-Michel
AktivityVinařské tůry, návštěva zámků, plavba po řece Seině
Doporučený termín návštěvyJaro a podzim

Paříž

Paříž, známá také jako Město světel, je místem, kde se snoubí historie s modernou. Při procházce ulicemi můžete obdivovat nádherné památky, jako je Eiffelova věž, Notre Dame nebo Montmartre. Na každém kroku vás zaujmou kavárny a restaurace s typicky francouzským šarmem.

Večer je Paříž ještě kouzelnější. Ulicemi se line melodie živé hudby, a výhled z Eiffelovy věže při západu slunce je něco, co byste neměli propásnout.

Náš tip

Vyzkoušejte plavbu lodí po řece Seině během večera. Uvidíte osvětlené památky Paříže z jiné perspektivy a zažijete nezapomenutelnou romantickou atmosféru.

Zámek Versailles

Jen kousek od Paříže se nachází nádherný Zámek Versailles, který je známý svými rozsáhlými zahradami a bohatou historií spojenou s francouzskými králi. Toto místo je dokonalým příkladem francouzského barokního architektonického stylu a nabízí návštěvníkům nezapomenutelný zážitek plný umění, kultury a historie.

Uvnitř zámku můžete obdivovat impozantní Sály zrcadel, královské ložnice a nesčetné množství uměleckých děl. Zahrady Versailles jsou stejně působivé a nabízejí ideální prostor pro relaxaci, procházky a objevování

Náš tip

Nevynechejte zámecké fontány, které v létě nabízejí nádhernou světelnou a hudební show.

Francouzská riviéra

Nádherný pobřežní pás ve Francii, Riviéra Côte d’Azur, je známá svými luxusními letovisky, azurově modrým mořem a slavným filmovým festivalem v Cannes. Tento kousek francouzského pobřeží se táhne od Cassis až po italskou hranici a nabízí návštěvníkům nejenom slunce, moře a písek, ale také bohatou historii a kulturu.

Města jako Nice, Cannes, Saint-Tropez a Monaco jsou jen některými z nejznámějších destinací na Riviéře. Každé z nich nabízí svůj jedinečný charakter a atrakce. Nice s jeho slavnou Promenádou Angličanů (Promenade des Anglais), Cannes s jeho ikonickým červeným kobercem a Saint-Tropez, oblíbené místo světových celebrit, jsou jen zlomkem toho, co můžete objevit.

Náš tip

Navštivte trhy v Nice, kde můžete ochutnat místní speciality a nakoupit ručně vyráběné suvenýry.

Ať už se vydáte kamkoliv ve Francii, budete okouzleni jejím kouzlem a rozmanitostí. Každý region, město a vesnička má svůj jedinečný charakter a příběh. Objevte je všechny a nechte se unášet francouzským šarmem. Bon voyage!

Kategorie: EvropaFrancie