Chorvatsko je středomořská destinace s bohatou historií, krásnými plážemi a národními parky, které každoročně přilákají miliony návštěvníků z celého světa. Země nabízí nádhernou kombinaci přírodní krásy, kulturního dědictví a vynikající kuchyně.

Hlavní městoZáhřeb
Úřední jazykchorvatština
Časové pásmostředoevropský čas (CET)
Měnachorvatská kuna
Jídlo a pitíPašticada, Rakija, Fritule
Turistické destinaceDubrovník, Split, Plitvická jezera
AktivityPlavání, plachtění, pěší turistika
Doporučený termín návštěvyčerven až srpen

Záhřeb

Záhřeb, hlavní město Chorvatska, je dynamickým městem s bohatým kulturním a historickým dědictvím. Záhřebská stará čtvrť, známá jako horní město, je domovem pro některé z nejstarších budov města, včetně Záhřebské katedrály a kostela sv. Marka. Pestré uličky města jsou plné malých kaváren, galerií a muzeí.

Záhřeb je také domovem pro mnoho parků a zelených ploch, což je ideální místo pro odpočinek a relaxaci. Město je známé svými festivaly, včetně Záhřebského filmového festivalu i adventu v Záhřebu, což přitahuje návštěvníky z celého světa.

Náš tip
Navštivte Dolac, tradiční tržiště v centru Záhřebu, kde můžete ochutnat místní speciality a koupit suvenýry.

Dubrovník

Dubrovník, často označovaný jako „Koruna Jadranského moře“, je jedním z nejnavštěvovanějších a nejvíce ceněných turistických destinací v Chorvatsku. Starobylé město s dobře zachovanými městskými hradbami a historickými památkami je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO.

Procházejte se po kamenitých uličkách, kde každý krok oživuje historii. Navštivte Rektorský palác nebo věž Minceta a obdivujte středověkou architekturu. Kromě své bohaté historie je Dubrovník také domovem nádherných pláží, jako je Banje, kde můžete relaxovat a vychutnat si jadranské slunce.

Náš tip

Pro nejlepší panoramatický výhled na Dubrovník vystupte lanovkou na horu Srđ. Z vrcholu můžete obdivovat nádhernou krajinnou mozaiku starého města a jadranského pobřeží.

Split

Split, druhé největší město v Chorvatsku, je známé svým římským dědictvím a nádherným historickým centrem. Diokleciánův palác je srdcem města a je jedním z nejlépe zachovalých římských památek na světě.

Město je také vstupní branou do některých z nejkrásnějších chorvatských ostrovů, včetně Brače a Hvaru. Pláže v Splitu jsou ideálním místem pro slunění a plavání, zatímco přístav nabízí řadu možností pro výlety lodí.

Náš tip
Navštivte Marjan, zalesněný kopec nad Splitem, pro krásné výhledy na město a moře.

Chorvatsko je země plná kontrastů a krásy. Ať už hledáte relaxaci na pláži, dobrodružství v horách, nebo cestu stopami historie, Chorvatsko vám nabídne nezapomenutelné zážitky. Buďte připraveni objevit kouzlo této nádherné země a její pohostinné obyvatele.

Kategorie: ChorvatskoEvropa