Belgie, srdce Evropy, je často opomíjena ve prospěch svých známějších sousedů. Ačkoli je malá, tato země nabízí bohatou historii, nádhernou architekturu, vynikající kuchyni a mnohem více. Její charakteristická atmosféra je kombinací románských a germánských vlivů, které ji činí jedinečnou a nezapomenutelnou.

Hlavní městoBrusel
Úřední jazykNizozemština, Francouzština, Němčina
Časové pásmoStředoevropský čas (CET)
MěnaEuro (EUR)
Jídlo a pitíVafle, čokoláda, pivo, moules-frites (mušle s hranolky)
Turistické destinaceBrusel, Bruggy, Gent, Antverpy, Leuven
AktivityProhlídky pivovarů, cyklistika, návštěva muzeí
Doporučený termín návštěvyKvěten až září

Brusel

Brusel je kosmopolitní město s bohatou historií a kulturou. Zde najdete fascinující směs historických budov a moderních skvostů. Náměstí Grand-Place je jedním z nejkrásnějších náměstí v Evropě a je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Nedaleko náměstí najdete slavnou sošku čurajícího chlapečka Manneken Pis a řadu muzeí, galerií a divadel.

Dalším must-see je Atomium, postavený pro světovou výstavu v roce 1958. Tato futuristická stavba nabízí úchvatné výhledy na město a v noci svítí tisíci světly.

Náš tip
Nezapomeňte navštívit Královský palác, kde v letních měsících můžete prohlédnout honosné státní místnosti.

Bruggy

Bruggy je město s nádhernými kanály a středověkými budovami. Při procházce ulicemi Brugg budete mít pocit, že jste se ocitli v jiné době. Město je domovem řady muzeí, katedrál a klášterů, které vám umožní nahlédnout do bohaté historie Belgie.

Bruggy je také rájem pro milovníky čokolády, s nesčetnými čokoládovnami nabízejícími nejlepší belgickou čokoládu.

Náš tip
Pro nezapomenutelný výhled na město vystupte na vrchol zvonice Belfort.

Gent

Gent je živé univerzitní město s bohatým kulturním dědictvím. Jeho středověké jádro je plné impozantních kostelů, historických budov a útulných kaváren. Hrad Gravensteen, postavený v 12. století, je jedním z nejlepších příkladů středověké vojenské architektury v Belgii.

Navíc, Gent je známý svými festivaly. Každý rok v červenci se zde koná desetidenní festival Gentse Feesten, kdy se město mění v živou scénu s koncerty, divadelními představeními a dalšími akcemi.

Náš tip
Prozkoumejte gentšté kanály na loďce a obdivujte město z jiné perspektivy.

Belgie je země, kterou byste neměli přehlédnout při svých cestách po Evropě. Ať už hledáte historii, kulturu, jídlo nebo přírodu, Belgie vás nikdy nezklame. Je čas objevit tento evropský skvost!

Kategorie: BelgieEvropa